Jest już polska wersja Renga Architecture!
Wersja 2.3
Z przyjemnością inforumjemy Państwa, że jest już dostępny polski pakiet językowy do Rengi.
Obecnie Renga Architecture dostępna jest w trzech językach: rosyjskim, angielskim i polskim.
Pakiet wystarczy pobrać, rozpakować i zainstalować. W ustawieniach należy wybrać język polski.
Pobierz polski pakiet językowy.
Co nowego w Renga 2.3?
Więcej koloru!
Do tej pory obiekty były wyświetlane jedynie w trybie monochromatycznym, ale już dzisiaj możesz obejrzeć swój projekt w kolorze lub jako widok szkieletowy.
- Tryb szkieletowy pokazuje tylko krawędzie modelu (bez powierzchni), dzięki temu zobaczysz wnętrze budynku.
- Tryb koloru, wizualnie rozróżnia elementy obiektu.
Tabele
Nowe narzędzie pozwala na tworzenie specyfikacji, list i zestawień materiałów. Dane z arkuszy kalkulacyjnych mogą być kopiowane do tabel w Renga. Tabele mogą być umieszczone na rysunkach, a dzięki szybkiej edycji można je edytować, kopiować czy formatować. Tabele to pierwszy krok w kierunku narzędzi do wykonywania pełnych raportów, które będą wprowadzone w póżniejszych wersjach i pozwolą na automatyczne generowanie specyfikacji z modelu 3D.
Format C3D
Renga 2.3 wprowadza obsługę formatu C3D, który zapisywany jest przez KOMPAS-3D. Już teraz architekci mogą wykorzystywać złożone obiekty 3D takie jak: mechanizmy podnoszenia lub inne urządzenia utworzone w KOMPAS-3D. Importowane obiekty są prawidłowo wyświetlane w widokach, przekrojach i planach.
Nowe funkcje rysunkowe
Narzędzie powielania pozwala na wyświetlenie wielu widoków. Ta nowa funkcja umożliwia prace kilku projektantów nad jednym projektem. Powielanie widoków przez projektantów sprawia, że każdy z nich może pokazać swoją wizję wykończenia obiektu.
Nowe kształty
Wersja 2.3 wprowadza nowe style dla słupów i belek. Program pozwala na dobór kształtu oraz jego parametrów.
Wprowadzono następujące kształty: kątownik, teownik, dwuteownik, ceownik, okrągły oraz prostokątny słup.
Funkcja przerzuć
Nowe polecenie ma zastosownaie dla okien, drzwi, schodów i ścian. Sprawia, że praca architekta jest łatwiejsza, ponieważ można wprowadzić modyfikację położenia jednocześnie wielu obiektów. Belki zyskały nową funkcję obrotu. Już teraz mogą być one obracane wokół osi wzdłużnej i umieszczane w nachylonych modelach.